Tahtayı Doldururken Beyin Fırtınası Yapın

Tahtayı doldururken beyin fırtınası yapın; tahtadakileri kaydedip, paylaşırken değil. Diplomatik görüşmelere döndürmeyin olayı.

Sherpa diyor ki;

“…

Dijital ajans, yazılım firması veya sosyal medyacı değildir.

SHERPA doğru sorulara, akılcı cevaplar verir. Etkileyici sonuçlar ortaya çıkarır. Durmaksızın üretir.”

Bu lafları boşa sarfetmemişler. Tahta paylaşma safhasını son bir kez beyin fırtınasına açmışlar belli ki. Sonuç ortada :) Raspberry Pi‘ ı almışlar, ne tatlı bir şey çıkartmışlar ortaya.

SHERPA Boardsnapper, bir Raspberry Pi’ ın üzerine yerleştirilmiş kamera modülü, kablosuz ağ adaptörü ve 30 satırlık bir yazılımdan oluşuyor. SHERPA’ lılar Boardsnapper’ a bilgisayar, telefon ya da tabletleri ile yerel ağdan ulaşıp, tahtanın o anki görüntüsünü kaydedebiliyorlar. Gerisi malumun, istersen toplantı notlarına ekle, istersen mail geç ya da öyle bak sadece :)

İki güzel önlemleri de var. Biri, yakalanan görüntüler otomatik olarak bir Dropbox klasörüne kaydoluyormuş. Diğeri, elektrik kesintisinden sonra, Boardsnapper kendi kendine açılıp, aynı ağa otomatik olarak bağlanıyormuş.

Rica edicem, mühendislik fakülteleri şu işe bir el atsın, okullarına hayrına dağıtsın; not derdine ne arkadaşlıklar bitiyor :)     

 blog.designedbysherpa.com