oPhone

Digital olarak anı paylaşırken eksik kalan tek duyu bugünden itibaren sadece dokunmak tatmak!

Evet doğru okuyorsunuz, artık anın kokusunu da digital olarak paylaşabilirsiniz!

oPhone sayesinde, oSnap uygulamasıyla oNotes gönderebilirsiniz.

o.O :)

…oBooks, oVideos, oFilms, oSongs…

İlk merak ettiğiniz konulardan biri fiyatı değil mi?

Bu konuda tek bulabildiğimiz geçerli kaynak ürünün Indiegogo Kampanya Sayfası. Kampanya 16 Haziran 2014′ te başlatılmış ve hedeflenen bağışın 3′ te 1′ ine ulaşılınca 31 Temmuz 2014′ te sonlandırılmış. Bağış miktarlarına göre teşekkür için gönderilecekler arasında 149 $’ lık bağışa karşılık 1 adet oPhone 2 adet oChips bulunmaktadır. oChips tahmin ettiğiniz gibi kokusal aroma paketlerini temsil etmektedir.

Başka nerede bulabilirim diyorsanız..

Resmi sitesinde 2 tane Cafe’ nin adresi bulunmakta, bunlardan biri Boston diğeri de Paris’ te. Satışları ve gelişimi hakkında bilgiler elde ettikçe paylaşacağız. Boston demişken oPhone, Harvard Üniversitesi bilim insanları tarafından icat edilmiştir.

Nasıl çalışıyor?

oPhone, 8 kartuşluk bölmeler ihtiva ediyor. Her bir kartuş (oChip) 4 ayrı aroma barındırıyor. Yani çalışma prensibi 32 temel aromanın çeşitli yoğunluk ve kombinasyonlarla karışmasıdır. 8 adet oChips ile oSnap uygulaması kullanarak  300.000 farklı koku oluşturabilirsiniz.

oPhone’ un bir gün cebimize girecek kadar küçüleceğini, sonsuz sayıda aromalar içereceğini ve seçim yapmamıza gerek bırakmadan ortamdaki kokuyu kendi kendine yaratabileceğini düşünmek insanı gerçekten heyecanlandırıyor.

onotes.com